RSS1C101MCN1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
RSS1C101MCN1GS
JLCPCB Part #
C3274422
Package
SMD,D6.3xL6mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 16V 2000hrs@105℃ 249mA@120Hz 24mΩ 6.3mm 6mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL6mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS