RPA1C181MCN1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
RPA1C181MCN1GS
JLCPCB Part #
C2162804
Package
SMD,D10xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 16V 180uF 2000hrs@105℃ 20mΩ@100kHz 3.6A@100kHz 4.6mm 7.7mm Polymer ±20% SMD,D10xL7.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS