PCR1V271MCL1GS
MFR.Part #
PCR1V271MCL1GS
JLCPCB Part #
C2161735
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-55℃~+125℃ 10mm 10mm 20mΩ@100kHz 270uF 35V 4000hrs@125℃ Polymer ±20% SMD,D10xL10mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS