PCR1V151MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCR1V151MCL1GS
JLCPCB Part #
C2161888
Package
SMD,D10xL8mm
Description
-55℃~+125℃ 10mm 150uF 33mΩ@100kHz 35V 4000hrs@125℃ 8mm Polymer ±20% SMD,D10xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS