PCR1K680MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCR1K680MCL1GS
JLCPCB Part #
C2161939
Package
SMD,D10xL12.7mm
Description
-55℃~+125℃ 10mm 12.7mm 28mΩ@100kHz 4000hrs@125℃ 68uF 80V Polymer ±20% SMD,D10xL12.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS