PCJ1C101MCL1GS
MFR.Part #
PCJ1C101MCL1GS
JLCPCB Part #
C2162667
Package
SMD,D8xL7mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 16V 2000hrs@105℃ 24mΩ@100kHz 7mm 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS