UBX2G150MHL
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UBX2G150MHL
JLCPCB Part #
C5110759
Package
Plugin,D12.5xL26.5mm
Description
-25℃~+150℃ 1000hrs@150℃ 105mA@120Hz 12.5mm 15uF 26.5mm 400V 5mm ±20% Plugin,D12.5xL26.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS