LAQ2P221MELA25
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
LAQ2P221MELA25
JLCPCB Part #
C6889962
Package
Plugin,D25xL25mm
Description
-25℃~+105℃ 10mm 2000hrs@105℃ 220V 220uF 25mm 27mm 900mA@120Hz ±20% Plugin,D25xL25mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS