PESD12VL2BT-QR
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
PESD12VL2BT-QR
JLCPCB Part #
C20235743
Package
TO-236AB
Description
12V 16.7V 2 200W@8/20us 5A@8/20us Bidirectional ESD IEC 61000-4-5 TO-236AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS