NX3008NBK,215
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
NX3008NBK,215
JLCPCB Part #
C179399
Package
SOT-23
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.1V 1.4Ω@4.5V 30V 400mA 420mW 50pF 680pC@4.5V N-Channel SOT-23 MOSFETs ROHS