74LVC240APW,118
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
74LVC240APW,118
JLCPCB Part #
C548501
Package
TSSOP-20
Description
-40℃~+125℃ 1.2V~3.6V 2 2.6ns@3.3V,50pF 24mA 24mA 4 40uA 74LVC Schmitt trigger Tri-State Unidirectional TSSOP-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS