MPX2100A
Extended
Manufacturer
NXP Semicon
MFR.Part #
MPX2100A
JLCPCB Part #
C5190672
Package
SIP-4
Description
-40℃~+125℃ 0Kpa~1bar 10V~16V 1ms Negative pressure/vacuum measurement、On-chip temperature compensation SIP-4 Pressure Sensors ROHS