NRC06F1001TRF
Extended
Manufacturer
NIC Components
MFR.Part #
NRC06F1001TRF
JLCPCB Part #
C20101269
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 1kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS