NB90-24S-S-C 40A
MFR.Part #
NB90-24S-S-C 40A
JLCPCB Part #
C48579753
Package
Plugin
Description
-35℃~+85℃ 1.2W 1.5ms 20ms 24V 40A 40A@240VAC、40A@240VAC、40A@30VDC 40V@DC、277V@AC 480Ω 50mΩ AgSnO2 One set changeover: 1C (SPDT - changeover) Plugin Power Relays ROHS