TC2054-2.7VCTTR
MFR.Part #
TC2054-2.7VCTTR
JLCPCB Part #
C626524
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 140mV@(50mA) 2.7V 50dB@(100kHz) 50mA 55uA 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS