TC1300R-2.85VUATR
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
TC1300R-2.85VUATR
JLCPCB Part #
C628478
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 160uA 2.85V 300mA 390mV@(300mA) 60dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive MSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS