MIC68200-1.2YML
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MIC68200-1.2YML
JLCPCB Part #
C3749205
Package
MLF-10(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.2V 1A 400mV@(1A) 5.5V Fixed Over Current Protection、Overheat protection、Low ESR、ESD Protection、Enable、Reverse Current Protection Positive MLF-10(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS