TC1269-2.5VUA
MFR.Part #
TC1269-2.5VUA
JLCPCB Part #
C631921
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 2.5V 300mA 480mV@(300mA) 50dB@(120Hz) 6V 90uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive MSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS