TC1073-2.5VCH713
MFR.Part #
TC1073-2.5VCH713
JLCPCB Part #
C626412
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mA 2.5V 250mV@(100mA) 64dB@(1kHz) 6V 80uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS