TC1073-1.8VCH713
MFR.Part #
TC1073-1.8VCH713
JLCPCB Part #
C626411
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 100mA 250mV@(100mA) 64dB@(1kHz) 6V 80uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS