TC1055-3.3VCT713
MFR.Part #
TC1055-3.3VCT713
JLCPCB Part #
C515533
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mA 250mV@(100mA) 3.3V 6.5V 64dB@(1kHz) 80uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS