TC1055-1.8VCT713
MFR.Part #
TC1055-1.8VCT713
JLCPCB Part #
C626391
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 100mA 250mV@(100mA) 50uA 6.5V 64dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS