TC1016-1.85VCTTR
MFR.Part #
TC1016-1.85VCTTR
JLCPCB Part #
C626352
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.85V 300mV@(80mA) 58dB@(1kHz) 6V 80mA 90uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS