SMLJ120E3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMLJ120E3/TR13
JLCPCB Part #
C5900493
Package
SMLJ(DO-214AB)
Description
-65℃~+150℃ 120V 133V 15.6A 214V 2uA 3kW@10/1000us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMLJ(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS