SMCJ6.5CE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMCJ6.5CE3/TR13
JLCPCB Part #
C2447191
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 12.3V 122A 500uA 6.5V 7.22V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS