SMCJ180AE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMCJ180AE3/TR13
JLCPCB Part #
C3698651
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 180V 1uA 222V 292V 5A IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS