SMLJ8.5AE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMLJ8.5AE3/TR13
JLCPCB Part #
C2447936
Package
DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 14.4V 208.4A 25uA 3kW@10/1000us 8.5V 9.44V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS