SMBJ40CAE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMBJ40CAE3/TR13
JLCPCB Part #
C3704138
Package
SMBJ(DO-214AA)
Description
-65℃~+150℃ 40V 44.4V 600W 64.5V 9.3A Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMBJ(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS