SMBJ13CAE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMBJ13CAE3/TR13
JLCPCB Part #
C2446455
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-65℃~+150℃ 13V 14.4V 1uA 21.5V 27.9A 600W Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS