SMAJ16E3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMAJ16E3/TR13
JLCPCB Part #
C2445830
Package
DO-214AC(SMA)
Description
16V 17.6A 17.8V 1uA 28.8V 500W IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS