PIC18LF46K40-E/ML
MFR.Part #
PIC18LF46K40-E/ML
JLCPCB Part #
C642373
Package
QFN-44(8x8)
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~3.6V 10bit 1KB 3.6KB 36 5bit 64KB 64MHz 8 Bit Built-in FLASH PIC QFN-44(8x8) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS