PIC18F87K90-I/PT
MFR.Part #
PIC18F87K90-I/PT
JLCPCB Part #
C219126
Package
TQFP-80(12x12)
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 128KB 12bit 1KB 4KB 64MHz 69 8 Bit Built-in FLASH PIC TQFP-80(12x12) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS