PIC18F46Q43-I/P
MFR.Part #
PIC18F46Q43-I/P
JLCPCB Part #
C3231811
Package
PDIP-40
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 12bit 1KB 36 4KB 64KB 64MHz 8 Bit 8bit Built-in FLASH PIC Power-on reset (POR)、Undervoltage detection (BOR/LVD/LVR/LVI)、Built-in general-purpose timer、Hardware CRC、Touch function、Window watchdog (WWDG)、Stack overflow reset PDIP-40 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS