PIC18F26K20-I/SS
MFR.Part #
PIC18F26K20-I/SS
JLCPCB Part #
C641864
Package
SSOP-28-208mil
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~3.6V 10bit 1KB 24 3.8KB 64KB 64MHz 8 Bit Built-in FLASH PIC Power-on reset (POR)、Undervoltage detection (BOR/LVD/LVR/LVI)、Watchdog reset、Software reset、Built-in general-purpose timer、Programmable watchdog SSOP-28-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS