ATMEGA165P-16MU
MFR.Part #
ATMEGA165P-16MU
JLCPCB Part #
C1339203
Package
QFN-64-EP(9x9)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 16KB 16MHz 1KB 2.7V~5.5V 512Byte 54 8 Bit AVR Built-in FLASH QFN-64-EP(9x9) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS