PIC18F14K50-I/MQ
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
PIC18F14K50-I/MQ
JLCPCB Part #
C638910
Package
QFN-20-EP(5x5)
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 10bit 14 16KB 256Byte 48MHz 768Byte 8 Bit Built-in FLASH PIC QFN-20-EP(5x5) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS