PIC16F877-10E/PQ
MFR.Part #
PIC16F877-10E/PQ
JLCPCB Part #
C637273
Package
MQFP-44(10x10)
Description
-40℃~+125℃ 10MHz 10bit 14KB 256Byte 33 368Byte 4V~5.5V 8 Bit External FLASH PIC MQFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS