PIC16F721-I/SS
MFR.Part #
PIC16F721-I/SS
JLCPCB Part #
C639263
Package
SSOP-20-208mil
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 16MHz 17 256Byte 7KB 8 Bit 8bit Built-in FLASH PIC SSOP-20-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS