PIC16F628-20/SO
MFR.Part #
PIC16F628-20/SO
JLCPCB Part #
C184110
Package
SOIC-18-300mil
Description
0℃~+70℃ 128Byte 16 20MHz 224Byte 3.5KB 3V~5.5V 8 Bit Built-in FLASH PIC SOIC-18-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS