PIC16F628-20I/SS
MFR.Part #
PIC16F628-20I/SS
JLCPCB Part #
C220585
Package
SSOP-20-5.2mm
Description
-40℃~+85℃ 128Byte 16 20MHz 224Byte 3.5KB 3V~5.5V 8 Bit Built-in FLASH PIC SSOP-20-5.2mm Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS