PIC16F628-20/SS
MFR.Part #
PIC16F628-20/SS
JLCPCB Part #
C639244
Package
SSOP-20-208mil
Description
0℃~+70℃ 128Byte 16 20MHz 224Byte 3.5KB 3V~5.5V 8 Bit Built-in FLASH PIC SSOP-20-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS