PIC16F628T-20/SS
MFR.Part #
PIC16F628T-20/SS
JLCPCB Part #
C629673
Package
SSOP-20
Description
0℃~+70℃ 128Byte 16 20MHz 224Byte 3.5KB 3V~5.5V 8 Bit Built-in FLASH PIC SSOP-20 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS