MIC5259-2.1YML
MFR.Part #
MIC5259-2.1YML
JLCPCB Part #
C3748697
Package
DFN-6(2x2)
Description
-40℃~+125℃ 1 2.1V 300mA 550mV@(300mA) 6V Fixed Over Current Protection、Overheat protection、Low ESR、ESD Protection、Enable Positive DFN-6(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS