PIC16F627-20E/SO
MFR.Part #
PIC16F627-20E/SO
JLCPCB Part #
C642658
Package
SOIC-18-300mil
Description
-40℃~+125℃ 1.75KB 128Byte 16 20MHz 224Byte 3V~5.5V 8 Bit Built-in FLASH PIC SOIC-18-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS