PIC16C72-10I/SS
MFR.Part #
PIC16C72-10I/SS
JLCPCB Part #
C641677
Package
SSOP-28-208mil
Description
-40℃~+85℃ 10MHz 128Byte 22 3.5KB 4V~6V 8 Bit 8bit External OTP PIC SSOP-28-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS