PIC16C642-20I/SO
MFR.Part #
PIC16C642-20I/SO
JLCPCB Part #
C646127
Package
SOIC-28-300mil
Description
-40℃~+85℃ 176Byte 20MHz 22 4V~6V 7KB 8 Bit External OTP PIC SOIC-28-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS