PIC16LC55A-04/SO
MFR.Part #
PIC16LC55A-04/SO
JLCPCB Part #
C646294
Package
SOIC-28-300mil
Description
0℃~+70℃ 2.5V~5.5V 20 25Byte 4MHz 768Byte 8 Bit External OTP PIC SOIC-28-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS