PIC16C62A-20I/SO
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
PIC16C62A-20I/SO
JLCPCB Part #
C646107
Package
SOIC-28-300mil
Description
-40℃~+85℃ 128Byte 20MHz 22 3.5KB 4V~6V 8 Bit External OTP PIC SOIC-28-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS