PIC16C57C-20I/SO
MFR.Part #
PIC16C57C-20I/SO
JLCPCB Part #
C646091
Package
SOIC-28-300mil
Description
-40℃~+85℃ 20 20MHz 3KB 3V~5.5V 72Byte 8 Bit External OTP PIC SOIC-28-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS