PIC16C55A-20E/SS
MFR.Part #
PIC16C55A-20E/SS
JLCPCB Part #
C641637
Package
SSOP-28-208mil
Description
-40℃~+125℃ 20 20MHz 25Byte 3V~5.5V 768Byte 8 Bit External OTP PIC SSOP-28-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS